Kaip supakuoti dovaną?

2023 02 28


Kaip supakuoti dovaną?

Mes paprastai labai dėmesingai renkame dovanas artimiesiems, bičiuliams, kolegoms, verslo partneriams. Bet ne visada susimąstome, jog dovanos gavėjas pirmiausia pamato ir vertina ne dovanos turinį, o pakuotę. Tai pagrindžia būtinybę itin skrupulingai apsvarstyti, kaip supakuoti dovaną stilingai ir estetiškai.

Kaip supakuoti dovaną lengvai, bet dailiai?

Jei norite, kad dovana atrodytų solidžiai, tvarkingai, o tam nereikėtų skirti labai daug savo laiko, nesirinkite dovanų popieriaus – jam reikia tam tikrų įgūdžių. Lengvesnis ir drauge gražesnis variantas – dėžutės ir stilingi maišeliai. Pastarųjų spektras labai platus, galėsite rinktis tiek pagal formą, dizainą, spalvas, tiek ir pagal dydį bei kainą.
 


Du dalykai, kurie svarbūs pakuojant dovaną

Pirma, pati pakuotė. Ji turi būti tvirta, kokybiška, nauja ir atitikti pačią dovaną (ar tai bus butelio pakavimas, maisto, smulkaus daikto ar kt.). Pavyzdžiui, jei aktualus butelio pakavimas, rinkitės specialiai buteliams skirtus dovanų maišelius, dėžutes. Jei pakuojate smulkų aksesuarą, pritaikykite elegantišką dėžutę, gali būti su permatomu langeliu. Gardžiai dovanai supakuoti puikiai tiks tvirto kartono rudos arba baltos pakuotės, gali turėti permatomą langelį. Šiuo atveju labai svarbu, kad pakuotė būtų pagaminta iš medžiagų, tinkančių sąlyčiui su maistu.
Antra, tuščiai ertmei užpildyti skirtos medžiagos. Natūralu, kad pakuotė bus šiek tiek didesnė nei jos turinys. Kad dovana viduje nečiuožinėtų ir būtų saugi bei stabili, svarbu pasirinkti pakavimo medžiagas, kuriomis užpildysite tuščias ertmes pakuotėje. Reprezentatyviam įvaizdžiui idealiai tiks medžio arba popieriaus drožlės.


 
Kaip pakuoti dovanas: ką dar verta apgalvoti?

Kas yra pakavimas? Tai ne tik pati pakuotė, tačiau ir procesas nuo idėjos iki galutinio rezultato. Jo metu, be pačios pakuotės, svarbūs ir tokie aspektai kaip pakavimo stilius, spalvos, kuriamas įspūdis.
Dovanos pakuotės stilius gali būti minimalistinis (idealia tiks verslo dovanoms), romantiškas (antrai pusei), žaismingas (tiks vaikų dovanoms) ar kitoks. Identifikuokite jį dar prieš rinkdamiesi pakuotę. Dabar itin populiarus natūralumas – tokiu atveju tiks kraft popieriaus ar kitų aplinkai draugiškų medžiagų pakuotės, žemiškos spalvos, rankų darbo akcentai.
Svarstant, kaip pakuoti dovanas, svarbios ir spalvos – jas pasirinkite pagal dovanos gavėjo statusą jūsų atžvilgiu bei tai, kokia proga dovana įteikiama.