Kaip supakuoti siuntinį?

Vienas esminių aspektų, lemiančių sklandžią siuntos kelionę, yra tinkamas supakavimas. Pateikiame rekomendacijų, kaip supakuoti siuntinį.

Pakuotė – vienas svarbiausių aspektų

Kokią pakuotę rinktis, kad siuntinys keliautų saugiai ir nebūtų apgadintas? Smulkiems daiktams paprastai tinka kurjeriniai vokai, taip pat vokai su oro apsauga, užtikrinantys, kad viduje esantys daiktai bus apsaugoti nuo mechaninio poveikio, drėgmės. Bet dažniausiai siuntinio pakavimui naudojamos dėžės. Puikiu pasirinkimu bus gofruoto kartono dėžės, pasižyminčios standumu, tvirtumu.

Jei yra galimybė, rinkitės naują dėžę – tokia bus tvirčiausia, todėl ir geriausia Jūsų siunčiamiems daiktams bei kitoms drauge keliaujančioms siuntoms apsaugoti. Dėžė turi būti atspari gniuždymui, standi, nepažeista. Kaskart naudojama dėžė šias savybes palaipsniui praranda, todėl nauja dėžė visada bus geriausias pasirinkimas. Ne mažiau svarbu, kad dėžė, į kurią pakuosite siuntinį, tiktų dydžiu – ji turi būti ne per maža ir ne per didelė. Tarp turinio ir dėžės sienelių rekomenduojamas maždaug 5 centimetrų tarpas.

Negailėkite pakavimo medžiagos

Tuščiai ertmei dėžėje užpildyti reikia naudoti specialią pakavimo medžiagą: birias pakavimo granules, pūstą polietileną, burbulinę pakavimo plėvelę ir pan. Pakavimo medžiagos negailėkite – Jūsų siunčiami daiktai dėžėje turi laikytis tvirtai, nejudėti, neslysčioti po pakuotę, kas keltų didelę riziką jiems susigadinti transportavimo metu.

Jei dėžėje yra ne vienas daiktas, kiekvieną jų apvyniokite pakavimo medžiaga atskirai.

Svarbu: vis dar pasitaiko, kad pakavimo medžiaga pakeičiama žurnalais, laikraščiais, net rankšluosčiais. Tai neteisingas sprendimas, keliantis riziką siunčiamiems daiktams.

Kruopščiai pasirūpinkite smailais siunčiamų daiktų kampais, briaunomis, jei tokių turi, kad transportuojant nebūtų pažeista pakuotė. Jei siunčiate trapius, dužius daiktus, juos į pakuotę dėkite po vieną ir negailėdami pakavimo medžiagos apvyniokite jomis visą siunčiamą daiktą.

Pabaigai – lipni juosta

Tinkamai įpakavę siuntinį uždarykite dėžę. Tada prireiks lipnios pakavimo juostos – ja apjuosiama pakuotė per visą jos perimetrą keliose vietose (užteks 2–3 kartus, persistengti nereikia). Dėžės atvartus taip pat užklijuokite, patikrinkite, kad nebūtų atsilupusių dėžės kampų ar lipnios juostos.

Teisingas siuntinio supakavimas didele dali suponuoja ir sklandžią jo kelionę.

Pasirinkite iš reikalingų pakavimo medžiagų: PAKUOTĖS SIUNTOMS